Zonnepanelen

Instituut Bert Carlier wordt Gentse school met meeste zonnepanelen

In de Gentse stationsbuurt worden 511 zonnepanelen geïnstalleerd op de daken van Instituut Bert Carlier. Daarmee krijgt de secundaire school het grootste aantal zonnepanelen van alle stadsscholen, goed voor het equivalente elektriciteitsverbruik van zo'n 60 gezinnen. 

instituut bert carlier gentse school

De school zal de stroom onder meer gebruiken om het zwembad op te warmen. Het stadsgebouw met de meeste zonnepanelen is een depot in de Proeftuinstraat: daar liggen er 1.200.

"Onze ambitie was om ervoor te zorgen dat 30 procent van het elektriciteitsverbruik in de stadsgebouwen uit lokale, groene stroom bestaat. Die kaap werd in juli al gehaald, maar we blijven ons stroomverbruik vergroenen", zegt Hafsa El-Bazioui, schepen van Facilitair Management. 

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Print Magazine

Recente Editie
12 november 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine