Veiligheidssturingen Partnercontent

Generatieverschuiving bij SIGMATEK

De stelschroeven opnieuw aangedraaid

Alexander Melkus (CEO SIGMATEK)
Alexander Melkus, managing director SIGMATEK: “Door het spanningsveld tussen ordergroei en een tekort aan componenten komen onze klanten en leveranciers nog dichter bij ons te staan”

Begin 2023 werd het management van SIGMATEK gestroomlijnd van vier directeuren naar twee, als deel van een generatiewissel. CEO Alexander Melkus maakt sinds 2017 deel uit van de Raad van Bestuur.

Van vier naar twee directeurs

"Theodor Kusejko verliet het management en mijn vader Andreas Melkus trok zich terug als algemeen directeur",  zegt Alexander Melkus. "Ik trad in de voetsporen van beiden. Dit betekent dat ik het hele gebied van technologie en ontwikkeling van mijn vader heb overgenomen."

"Sinds het begin van het jaar zijn inkoop en productie daaraan toegevoegd, gebieden waarvoor eerder Theodor Kusejko verantwoordelijk was. Marianne Kusejko, verantwoordelijk voor finance en hr, blijft mij bijstaan."

Actuele ontwikkelingen

Bij productie en inkoop wordt Melkus ondersteund door een ervaren management. De huidige spanning op de markt tussen ordergroei en een tekort aan componenten maakt deze twee gebieden bijzonder belangrijk.

Qua ontwikkeling is enige herstructurering doorgevoerd. Volgens Alexander is het bereik van aandrijfontwikkeling omgezet naar moderne processen en zijn deze omgezet in het hele ontwikkelproces.

"In plaats van ons te focussen op specialisten die zich uitsluitend bezighouden met één technologisch aspect en de juiste ontwikkelingsstap, richten we ons nu juist op het begrijpen van de toepassing. De competentie van onze driveontwikkelaars is daardoor breder."

Meer focus op software

"Aan de hardwarekant neemt de marge af omdat de productiekosten continu stijgen. Aan de softwarekant speelt er een gestaag toenemende functionaliteit."

SIGMATEK vertrouwt dus steeds meer op softwarelicentieoplossingen, voor specifieke functionaliteiten voor hardware-onafhankelijke software, die voortdurend toenemen.

"Goede voorbeelden op dit punt zijn onze besturingssoftware voor zelfrijdende transportsystemen (AGV), evenals onze slam-navigatieoplossing, die zich in de uitrolfase bevindt", aldus de CEO.

SIGMATEK AGV-besturingssoftware

SIGMATEK biedt steeds meer hardwareonafhankelijke software voor specifieke functionaliteiten – afgebeeld: besturingssoftware voor zelfrijdende transportsystemen (AGV)

SIGMATEK SLAM-navigatieoplossing
SIGMATEK ontwikkelde ook een oplossing voor SLAM-navigatie (Simultaneous localization and mapping)

Open concepten voor automatisering

"Het SIGMATEK-systeem biedt standaard interfaces zoals OPC UA en veelgebruikte veldbusprotocollen om te communiceren met andere systemen", vervolgt hij. "We zullen ons blijven houden aan de filosofie van het aanbieden van een functionerend ecosysteem voor relevante realtime besturingstaken."

"In het niet-realtime gebied speelt de trend naar open apps die onafhankelijk zijn van de fabrikant, bijvoorbeeld om Linux op het besturingsplatform te kunnen gebruiken. Het Linux OS voor onze nieuwe webpanelen biedt deze vrijheid."

In navolging van de algemene technologietrend in de automatisering zal SIGMATEK zich nog sterker afstemmen op de software. De hardware zal zich natuurlijk parallel blijven ontwikkelen, maar de overgrote meerderheid van de nieuwe functies zal softwarematig worden toegevoegd.

Ook bij het Oostenrijkse bedrijf ziet men het grootste potentieel aan de softwarekant in de programmeertools om het coderen te vereenvoudigen en zo het doel sneller te bereiken. Apps die geïntegreerd kunnen worden in een individuele machinetoepassing zijn hiervoor een belangrijk instrument. Bovendien vereenvoudigen widgets, sjablonen en add-ons het maken van programma's.

"SIGMATEK wil een trend- en technologie-aanjager blijven. Wij positioneren ons al een behoorlijke tijd met de belofte om de applicatie zo lean mogelijk te houden. Dit gaan we in de toekomst nog beter uitwerken", zegt Melkus.

SIGMACONTROL
BIJDORP WEST 24
2992 LC BARENDRECHT
+31180695777
office@sigmacontrol.eu
www.sigmacontrol.eu

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
company corner

SIGMA CONTROL

BIJDORP WEST 24, BARENDRECHT 2992 LCMeer info
Industrie 4.0Internet of thingsEncodersMachinebesturingSturing en aandrijvingSafety systemsProcesautomatiseringElektromotorenGelijkstroommotorenServomotorenMotorenAandrijvingRoboticaDraadloze sensorenInterfacesSturingenSoftware voor industriele productieMeet softwareOntwerp softwareSimulatie software
Print Magazine

Recente Editie
12 november 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine