Expo Riva Schuh ontving meer dan 9000 bezoekers uit heel de wereld






De laatste Expo Riva Schuh trok meer dan 9000 bezoekers, met een sterke stijging uit Latijns-Amerika, Duitsland en Italië. Het gaat om een aanzienlijke stijging vergeleken met de twee voorgaande edities in juni ’23 en januari van dit jaar. Bezoekers uit meer dan 100 landen hebben na de pandemie de weg teruggevonden naar Riva, zoals bijvoorbeeld Oezbekistan, Rwanda, de Falklandeilanden, Eritrea, Suriname en vele andere. “Deze evolutie stemt ons zeer positief”, aldus Roberto Pellegrini, voorzitter van het Riva del Garda congrescentrum.
1300 exposanten
Er waren ook meer dan 1300 exposanten uit 40 verschillende landen, waaronder ’s werelds grootste producenten (80% internationaal en 20% Italiaans), gespreid over een totale oppervlakte van 50.000 m², 11 volledig gevulde hallen en 4 deelnemende hotels. In de Gardabags ruimte waren er 47 ondernemingen van over de hele wereld.
Meer dan 'gewoon' een vakbeurs
In Riva kon men niet alleen de nieuwe collecties voor L-Z 2025 ontdekken, maar er waren nog 19 speciale evenementen tijdens deze vierdaagse vakbeurs. Het programma bood een volledig overzicht van de schoenen-, tassen- en mode-accessoiresector: van analyse van consumententrends en shows in de Highlights Area tot gedetailleerde marktonderzoeken in verschillende landen tijdens de Market Focuses. En uiteraard niet te vergeten de viering van de 50ste verjaardag van de beurs tijdens de Summer Celebration Nights.
“De enthousiaste deelname aan al deze evenementen bevestigt onze visie om de vakbeurs uit te breiden en informatie te bieden buiten de traditionele ruimtes, en zo de relaties tussen de industriële partners te versterken”, zegt Alessandra Albarelli, General Manager van Riva del Garda Fierecongressi.
Tijdens deze 101ste editie werd er ook sterk de nadruk gelegd op distributie, dankzij de aanwezigheid van 10 start-ups uit 7 landen. De vernieuwde belangstelling voor de Innovation Village Retail onderstreept de uiterst belangrijke rol van de vernieuwing in de mode-industrie.
De presentatie van Tymely, waarin methodes voor bedrijfsprocessen, automatisering, AI en LLM, worden bekeken in het kader van de retailsector, viel bijzonder in de smaak van de 18 juryleden die de winnaar van de Startup Competition moesten selecteren. Tymely en de andere twee start-up finalisten (Fibble en YouAddict) zullen de organisatoren van de vakbeurs vergezellen naar Kopenhagen tijdens de volgende editie van de Expo Riva Schuh & Gardabags Around the World, waar vernieuwing toegepast op de distributie zal gepromoot worden in samenwerking met de Deense Vereniging van Retail.
Sterke toekomst
Wat de toekomst betreft, is er groot optimisme: “In dit jaar van recordgroei, we zowel ons 50-jarig bestaan als onze 100e editie vieren, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om onze internationalisering verder uit te bouwen, met de nadruk op de verbetering van de verhoudingen tussen vraag en aanbod. Daarom zijn we van plan om met het Expo Riva Schuh & Gardabags Around the World project industriële spelers wereldwijd te bezoeken. In de komende maanden zullen we China, India en Turkije bezoeken om de diversiteit van de beschikbare collecties verder uit te breiden in de volgende editie van 11 tot 14 januari 2025”, besluit GianPaola Pedretti, de tentoonstellingsbeheerder.

